Закордонний паспорт неповнолітнім абітуірєнтам

2016-01-18

Шановні Абітурієнти, якщо Ви маєте намір навчатись закордоном, Вам слід потурбуватись про виготовлення закордонного паспорту, не зважаючи на наявність проїзного документу дитини.
віза в Польщу ЮНЕКО ГРУПЧому і навіщо це слід зробити розглянемо більш детально.
Максимальний термін дії проїзного документу дитини – до досягнення його власником повноліття. Якщо таке повноліття наступає у період з січня по вересень 2016 року, Власник проїзного документу не зможе отримати у Консульстві Польщі річну студентську візу.

Адже згідно правил їх видачі, документ у який проставляється віза (паспорт/проїзний документ) повинен бути дійсним щонайменше 3 місяці від дати закінчення дії візи.

Тобто, якщо повноліття абітурієнта/студента , наприклад припадатиме на 1 червня 2016 року, – то термін дії студентської візи становитиме з 01.10.2015 року по 01.03.2016 року. Що означитиме, що такому студенту слід переривати навчальний процес, повертатись до України, виготовляти закордонний паспорт та нову студентську візу.

До квітня 2015 року процес отримання закордонного паспорту неповнолітнім був ускладненим вимогою одночасної подачі із заявою на виготовлення закордонного паспорту довідки про прийняття на навчання у польський ВНЗ або про намір абітурієнта здійснювати навчання у Польському ВНЗ.


На сьогодні, враховуючи скасування видачі проїзного документу дитини, Державна міграційна служба України наголошує, що для оформлення закордонного паспорта необхідно подати до підрозділу міграційної служби лише:

  • паспорт громадянина України
  • квитанції про сплату обов’язкових платежів

Заяву на оформлення паспорта для виїзду за кордон можна подавати незалежно від місця реєстрації, до будь-якого підрозділу ДМС, який здійснює оформлення зазначених документів.