І ще раз доступно про форми навчання у Польських Вишах.

2016-02-23

1.Безкоштовно навчатись у Польських Вишах можливо .

Знову привертаємо увагу майбутніх абітурієнтів на інформацію  та зауважуємо :

не дивлячись, на що раз більшу популяризацію навчання у вузах  Польщі як в інтернеті, так і у ЗМІ, мало хто володіє інформацією про можливість безкоштовного навчання.

   Які умови безкоштовнгоо навчання  у польських ВНЗ українським абітурієнтам :

  • якщо такий абітурієнт є власником карти поляка. При цьому зарахування  на бюджетне місце державного ВНЗ Польщі відбувається на конкурсній основі. (При обранні платної форми навчання, абітурієнт отримує право знижки на оплату вартості навчання – до 40%).
  • за спеціальними  програмами та проектами, що  фінансуються фондами, урядами країн та самими ВНЗ, зокрема:
  • Міжнародна програма обміну Erasmus Mundus Scholarships.

  •  Надає можливість студентам, що уже здобувають освіту в українському ВНЗ приїхати на семестр або рік навчання до польського ВНЗ, щоб отримати ступінь магістра. Як правило, стипендія за даною програмою покриває вартість навчання та надає щомісячні виплати стипендіату в розмірі  до 1000 євро.

  • Стипендіальна програма Уряду Республіки Польща «Польський Еразмус для України» на 2015/2016 навчальний рік
  • передбачає можливість безкоштовного навчання протягом двох семестрів з виплатою щомісячної  стипендії у розмірі 900 зл. - для студентів та 1350 -для аспіратів.
  • Відповідно до умов, визначених польською стороною, заявки можуть подавати кандидати з усіх регіонів України, які: не мають польського громадянства; не мають дозволу на постійне перебування у Польщі; мають підтвердження про закінчення 2-го курсу навчання ВНЗ України (для навчання на бакалавраті у Польщі), або 4-го курсу навчання (для навчання в магістратурі у Польщі); мають середній бал на рівні щонайменше “добре” (“4” – згідно польської системи оцінювання за шкалою 2-5, або мінімум 80 балів за шкалою 1-100) з останнього зарахованого року навчання в українському ВНЗ; мають достатній рівень володіння польською мовою (підтверджений сертифікатом/кваліфікаційною співбесідою); є активними учасниками у розвитку громадянського суспільства.
  • З детальною інформацією по даній програмі можна ознайомитись на сайті Міністерства Освіти і Науки України/Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

2.Організація International Visegrad Fund (Міжнародний Вишеградський Фонд).

Створена організація Урядами Польщі, Чехії, Словачини та Угорщини .

Програмою фонду передбачено право абітурієнтів необмеженого віку на обрання як навчального закладу ( будь-якого акредитованого державного чи приватного унiверситету, наукового інституту чи академiї в країнах Вишеградськоi групи - Чехiї, Угорщини, Польщі та Словаччини) так і академічної дисципліни та мови навчання.

  Рішення про отримання стипендії приймається на конкурсній основі.

Абітурієнти можуть отримати стипендію у розмірі  2000 – 2300 євро залежно від передбаченої програми фінансування та на термін від одного до чотирьох семестрів.

 Усю  вище зазначену інформацію можна знайти  на інтернет сторінці Фонду. Водночас,  при поданні заявки та документів, варто звертати увагу на перелік «переможних» спеціальностей минулого року та рейтинг обраного вами навчального закладу.

                              3.Освітній проект World Wide Studies (Всесвітні студії).

У рамках реалізації освітнього проекту World Wide Studies (Всесвітні студії) українським  фондом Віктора Пінчука українські абітурієнти  можуть отримати стипендію  для навчання на одній із визначених спеціальностей на магістерській програмі.

                               4. Освітній  проект Teraz Wroclaw.

про який ми вже згадували у попередніх статтях сайту,засновниками якого є  міська влада та ВНЗ м. Вроцлава. Цілю проекту є  залучення абітурієнтів, що не мають карти поляка до навчання  на бюджетних / платних місцях  у вроцлавських університетах. 

Не дивлячись, що програма старувала ще у 2006 році. На сьогодні досить мало українців знають про таку можливість. Тому зупинимся на ній більш детально.

 Проект Teraz Wroclaw  не є комерційною програмою, це реальна можливість для кожного абітурієнта самостійно без будь – яких посередників та лишніх  затрат, БЕЗ ІСПИТІВ, - на конкурсній основі вступити на безкоштовне навчання.  Що для цього потрібно? Обравши напрям навчання та ВНЗ, перевірити , чи включено місця такого факультету до програми Teraz Wroclaw . Далі  слід зареєструватись  онлайн  на офіційному сайті програми  ( http://study-in-wroclaw.pl/ua ) та надіслати скани  підготовлених документів.  І основне  - пройти тест на знання мови. Рішення про зарахування  до складу студентів ВНЗ приймається безпосередньо приймальною комісією ВНЗ на конкурсній основі у період 10 - 21 липня.

                                 5.Промо акції що проводяться тільки Польськими Вишами .

 

 Безпосердньо  промо акції  Польських ВНЗ дозволяють розпочати своє навчання на безоплатній/дофінансованій основі.

На вступну компанію 2013/2014 роки, такі місця надавали наступні польські ВНЗ: Politechnika Warszawska(кількість безкоштовних місць складає близько 1% загальної кількості місць на відповідній формі навчання); Politechnika Łódzka (26 безкоштовних місць для студентів з країн, що не входять до складу ЄС); Uniwersytet Śląski w Katowicach (201 бюджетне місце); Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. 

 

   Розпочинаючи з 2010 р. на підставі угод, підписаних між місцевою владою міст Західної та Центральної України та міста Любліна започаткованопрограму безкоштовного навчання для учнів 9-11 класів у  технікумах Любліна, Дембліна та Радома. 

Основними вимогами для участі у програмі є базові знання польської мови, зокрема вміння читати, писати та спілкуватися.

Вступ  проводиться без вступних іспитів за результатом співбесіди.

 

Кожному учаснику програми гарантується   опіка вихователів та цілодобова охорона, страхуванням у державному фонді охорони здоров'я.

 

   Отож, навчатися у польському учбовому закладі  безкоштовно  або на до фінансованій основі  цілком реально. Варто лише визначитися з  напрямом навчання та завчасно розпочати підготовку .

Інформаційну підготовку та підготовку належним чином   з питання  вступу можливо отримати у предствників компанії ПольшаИнформ, контактні данні  розділ ". Контакти" сайту.