Мовні сертифікати, - рівень знання мови навчання.

2015-10-15

Сертифікат, що підтверджує рівень знання мови навчання.

В залежності від обраної Вами мови навчання, слід завчасно потурбуватись про наявність документу, що підтверджує рівень володіння мовою, таким документом є сертифікат, що видається на підставі складеного іспиту.

Сертифікат, що підтверджує рівень знання польської мови – це сертифікат виданий уповноваженим державним органом Польщі, а саме Державною Комісією  зі справ підтвердження польської мови (надалі – Комісія).

Такий сертифікат не може бути виданий будь – якою приватною мовною школою. Тому, якщо Ви вивчаєте польську мову у мовній школі, пам’ятаєте, що приймати іспит на підтвердження знання мови та визначення її кваліфікаційного рівня  можуть лише уповноважені особи  Комісії. Протягом багатьох років такі іспити проводились членами комісії у Дніпропетровську, Луцьку, Львові та Києві.

Достатнім кваліфікаційним рівнем для навчання у польських ВНЗ є В1 або ж В2,  це правило не застосовується до  медичного напряму навчання, для якого достатнім кваліфікаційним рівнем є  -  С1.

Враховуючи  внесення змін від 12 червня 2015 року до закону «Про польську мову» та ін. нормативних актів, зазначимо, що  буде змінено  процедуру порядку реєстрації та здачі іспиту. Окрім того, даними нормами підвищено  розмір сплати за здачу іспиту:

90 євро – для рівнів А1,А2,В1,В2- для молоді та дітей;

120 євро – для рівнів А1,А2 – для дорослих

150 євро  -для рівнів В1,В2- для дорослих

180 євро – для рівня С1, С2- для дорослих

Плата за видачу сертифікату залишилась незмінною – 20 євро.

При обранні програми навчання на англійській мові , основною проблемою для абітурієнта є здача міжнародного тесту на підтвердження рівня володіння англійською мовою.

Сертифікатом, що підтверджує рівень знання англійської  мови –може бути будь- який з сертифікатів , що наведений у п.10 переліку Розпорядження Ради Міністрів Польщі від 24 січня 2007 року, та відповідає вимогам визначених цим же розпорядженням. Без сумніву до найпопулярніших тестів відносять TOEFL та IELTS та Cambridge ESOL.

TOEFL -найчастіше в інтернеті  зустрічаються дві його варіації: паперовий іспит  (TOEFL PBT) та інтернет – іспит (TOEFL iBT). Зрозуміло, що в епоху глобалізації паперовий варіант майже не застосовується.  TOEFL iBT  складається з 4-ьох модулів Reading, Speaking, Listening і Writing та триває 4 години.

Оцінювання відбувається за шкалою від 0 до 120 балів, за кожен модуль максимальний бал становить 30. Зазначимо, що при складанні цього тесту не існує мінімальної суми набраних балів, це може бути як 120 так і 10 балів. Тому, обираючи даний тест, враховуйте що :

- сума  набраних балів повинна бути не менша, ніж зазначена  на сторінці Вашого ВНЗ, як правило це   87 + , іноді допускається 74 + ;

-  з результатом  іспиту Ви зможете ознайомитись онлайн (на сайті екзаменаційного центру) через 14 днів після здачі;

- офіційне паперове підтвердження  отримаєте  поштою   протягом 30-ти  - 50 днів після здачі.

Сертифікат  TOEFL є дійсний протягом 2-ох років та   визнається Польщею, Німеччиною, Великобританією, Канадою, США, Італією, Францією та ін. країнами. Вартість іспиту становить від 160 $ до 250$.

IELTS є єдиним іспитом котрим оцінюється рівень володіння мовою з урахуванням подальшого середовища її використання : для вступу до вузів - Academic Module та  для іміграції - General Module.  Даний тест як і попередній складається з 4-ьох модулів Reading, Speaking, Listening і Writingта триває близько 3-ьох годин.При цьому в один день проходять модулі Listening, Reading і Writing, а Speaking може бути проведено протягом 7-ми наступних днів.

Оцінювання відбувається на підставі результатів  усіх  модулів за шкалою від 0 до 9 балів. Для вступу до більшості польських ВНЗ достатньо набрати 5.5-6.5 балів. 0$.

 Іспити Cambridge ESOL включають тести на визначення рівня володіння англійською мовою (KET, PET, FCE, CAE, CPE) та діловою англійською мовою (BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher). Враховуючи, що ми ведемо мову про обрання сертифікату для пред’явлення до університету з метою вступу, радимо Вам зосередити увагу на  сертифікаті FCE (від рівня А до рівня С), що складається з 5-ти частин:Reading, Writing, Use of English, Listening, Speaking. Даний сертифікат  видається за умови успішної здачі, зокрема прохідний бал визначається 60%, 75% та 80% -   від правильно  наданих відповідей. Окремі  ВНЗ  допускають наявність  сертифікату PET (рівень В1 за шкалою CEFR).

   Обравши  іспити Cambridge ESOL , зверніть увагу:

- незалежно від виду сертифікату, вони рахуються  найпрестижнішими та такими що не мають терміну дії – безстроковими, визнаються  тисячами ВНЗ по всьому світу;

- з результатом  іспиту Ви зможете ознайомитись на протязі  2-ох місяців  після здачі;- офіційне паперове підтвердження – отримаєте  поштою  протягом 3-ьох місяців після здачі. 

Пам"ятка : 

Іноді, як винятки з загального правила, окремі  ВУЗи практикують таке поняття як підтвердження рівня знання мови. Це означає, що абітурієнти які не мають відповідного сертифікату можуть пройти курси при ВУЗі та/або здати іспит представникам ВУЗу, за результатами якого і буде підтверджено рівень знання мови.