Особливості освіти у Польщі

2013-04-18

Ціна навчання у Польському вузі залежить від обраного типу ВУЗу ( приватний або державний ),форми навчання( стаціонар чи заочне відділення ),мова  навчання ( польська або англійська ) факультету і обраної спеціальності. 

У кожному учбовому закладі при вступі абітур"єнт оплачує внесок вступу ( від 700 -2000 грн.).За рахунок цих внесків учбовий заклад покриває  збитки ,пов"язанні з обліковими документами на студента,студентського бідета,залікової книжки та інше.

 У системі вищої освіти Європи ,загалом у Польщі,немає будь-яких ,так званих," неофіціальних внесків"  за екзамени та заліки під час сесії.

ВУЗи Польщі не підвищують ціни за навчання. У договорі між учбовим закладом та майбутнім студентом ,чітко прописується розмір оплати наприклад (  протягом 3-х років,рівень бакалавра.) Що це означає ? ...Така формула прописується учбовим закладом для зручності  і означає ,що протягом  трьох років ,заклад не має права підвищувати ціну на навчання.

 

Додатковим фактом у навчанні є гнучка система оплати за навчання,тоб то ( разово за 1 рік,квартально,кожний семестр) окрім того ,при довготривалому результативному навчанні ,студент може отримати різні стипендії  (ректорську, спортивну, новаторську та інші...є багато різновидів.)

Стипендії можуть  100 % покрити оплату за навчання.Студенти що вже  мають карту поляка ,за рішенням Вузу ,можуть навчатся за знижкою до 30 відсотків від сплати за навчання.