Опіка Вузів. Переваги медичного страхування та кроки медичного страхування.

2013-04-18

 

Студенти-іноземці,які не мають громадянства країн-членів Європейського Союзу та ЕFТА підлягають добровільному медичному страхуванню у Національному фонді з охорони здоров"я ( Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ).

Таким чином,це страхування гарантує кожному студенту права на медичні послуги у повному об"ємі на территорії Польщі у спеціальних центрах які мають узгодження з NFZ на надання медичної допомоги.

Медичне страхування є необхідним документом для легалізації перебування у Польщі ,для виготовлення тимчасового посвідчення на проживання( Karty Pobytu ).

 

Опіка вузів та страхування .

Ректорат ВУЗІВ ,приділяє особливу увагу опікунській діяльності щодо своїх студентів,розуміючи   наскільки важливо то для студентів та їх батьків.Для українських студентів призначається куратор ,який допомагає в період адаптації у новому середовищі,супроводжує іх навчання та допомагає у організаційних питаннях ( мобільний зв;язок,ознайомлення з історією ВУЗУта міста, надає важливу інформацію щодо екстра служб : медичноі допомоги, пожежної,поліційних)

 

Кожен студент користується  медичними послугами на теріторії Польщі ,для цього як ми зазначали раніше,необхідно оплатити відповідний стаховий поліс на Україні або в Польщі.

Що дає страховий медичний поліс в разі купівлі його на Украіні?

При необхідності кожен студент має право викликати швидку аба звернутись по допомогу у найближчий медичний заклад в Польщі ,але потрібно мати при собі документіи:

  • медичну страховку 
  • паспорт
  • студентський квиток

Поліс зі стахування може передбачати також візит до лікаря. В такому випадку необхідно зателефонувати оператору ( контакт вказаний у страховому полісі) ,оператор надасть інформацію щодо візиту ( час та місце находження медзакладу) в якому студент може отримати допомогу.

 

Медичне страхування на території Польщі :

 

 Студенти -іноземці,що є громадянами країн-Євросоюзу та ЕFTA підлягають дбровільному медичному страхуванню у Національному фонді здоров;я ( (Narodowy Fundusz Zdrowia, NFZ).Подібне страхове зобов;язання гарантує допомогу в повному обсязі на території Польщі у центрах медичної допмоги,які мають домовленості з NFZ, на надання меддопомоги.Медичне страхування є невідємним документом длялегалізації перебування у Польщі при виготовленні (Karty Pobyty ) -тимчасовего виду на проживання.

 Кроки добровільного медичного срахування :

1. Звернення довідділення NFZвоеводства згідно перебування ( адресної прописки) на території Польщі,за наступними документами :

закордонний паспорт ; підтвердження ВУЗУ ,щодо належності студентом ;

студентський квиток ;

заява про добровільне страхування ;

2.Підписання умови ( договору) про добровільне страхування у строк зазначений NIZ.

3.Пред"явлення протягом 7 діб з моменту підписання договору\умови ,бланка ZUS.ZZA ( «Zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego») В відділення або інспекцію ZUS.

4.Сплата щомісячних ставок до 15 числа кожного місяця у розмірі 46,80 злотих.

 

 Доказом страхування для фізичної особи ,що пілписала договір є: примірник договору по NFZ ,
бланк заявки в ZUS, та підтвердження сплати взносу за останній місяць.
 
 НАЦІОНАЛЬНА ВІЗА ТИПУ  D

Це довгострокова студентська віза , яка видається відповідним Консульством Республіки Польща, згідно реєстрації місця проживання абітурієнта/студента.

Максимальний термін дії такої візи один рік (365 днів), мінімальний – 91 день.  

На підставі національної візи типу D  студент має  право протягом усього терміну її дії перебувати на території Польщі, та право перебувати  до 90 днів у інших країнах Шенгену протягом 180 днів ( відповідно до розпорядження ЄС № 265/2010 Європарламенту і Ради, котре вносить зміни у Виконавчу Конвенцію Шенген та Розпорядження № 562/2006 стосовно руху осіб, котрі мають довгострокові візи)

   ШЕНГЕН ВІЗА ТИПУ  С (УЧБОВА)

Це короткострокова студентська віза , яка видається Консульством Республіки Польща, у випадку коли  термін перебування студента на території Польщі (наприклад : заочне навчання, навчання за системою e-learning) становитиме менше 90 днів протягом півріччя.

 

 Порядок оформлення студентської візи включає:

1.електрону реєстрацію. Електронна реєстрація – це «бронювання черги» на здачу документів з визначеною датою та годиною їх подачі. Електрона реєстрація здійснюється або у «консульській» системі https://secure.e-konsulat.gov.pl/ або за посередництвом системи пунктів прийому візових анкет http://www.polandvisa-ukraine.com/.

 

 Пам"ятка  :

При подачі документів до Консульства Ви не несете додаткових витрат. Отримання візи на навчання є безкоштовним. При подачі документів до пунктів прийому візових анкет , Ви сплачуєте реєстраційний збір (еквівалент 19 євро)